tło pod menuStrona głównaOfertaTesty na nietolerancje pokarmoweRekomendujęAnalizator składu ciałaCennikE-dietetykaKontakt
 

Dieta odchudzająca - skuteczne odchudzanie

Wprowadzenie w życie skutecznej diety odchudzającej jest niewątpliwie trudne. Z pewnością większość z nas ma za sobą nieudaną próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Wszystkim, którzy stracili motywację lub szukają nowych sposobów poprawienia swojej sylwetki i zdrowia, proponuję pomoc dobrego dietetyka. Prawidłowo skonstruowana dieta na odchudzanie pozwala skutecznie schudnąć i jest najlepszym sposobem na zmianę swojego dotychczasowego trybu życia.

Dieta warunkiem sukcesu

Jeśli zastanawiasz się jaką dietę odchudzającą wprowadzić w życie, skorzystaj z profesjonalnej porady. Skuteczny plan żywieniowy pozwala nie tylko wysmuklić ciało, ale sprawi, że będziesz mieć dobre samopoczucie i poprawisz stan swojego zdrowia. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza dieta na odchudzanie nie przyniesie spodziewanych skutków jeśli zrezygnujemy z wysiłku fizycznego. Zapraszam do skorzystania profesjonalnych porad żywieniowych wszystkie osoby z Gdańska i Gdyni. Wspólnie osiągniemy jak najlepsze efekty! Chudnij cudnie!

Pierwsza konsultacja dotycząca diety odchudzającej

Pierwsze spotkanie w Poradni w Gdańsku lub Gdyni trwa około godziny. W tym czasie rozmawiamy o aktualnym sposobie żywienia i codziennych nawykach Pacjenta. Przeprowadzam szczegółowy wywiad żywieniowy, przybliżający pacjentowi stan zdrowia i odżywienia Pacjenta, pozwala na analizę popełnianych błędów żywieniowych i będzie wskazówką do opracowania indywidualnego programu diety odchudzającej.
Podczas wizyty przeprowadzam pierwszą analizę składu ciała, przy pomocy profesjonalnego urządzenia oraz pomiary antropometryczne (masa ciała, obwód talii, obwód bioder). Wspólnie ustalamy dalszy skuteczny plan działania, omawiamy zalecenia żywieniowe, które Pacjent otrzyma podczas tej wizyty.

Przygotowanie do pierwszej wizyty – dobre wskazówki

Aby prawidłowo wykonać analizę składu ciała zaleca się na 3 godziny przed pierwszą wizytą nie spożywać posiłków, nie przyjmować płynów, oraz nie wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego. Proszę ubrać się tak, aby bez problemu odsłonić bose stopy. Analiza powinna być wykonana z pustym pęcherzem. Proszę o zabranie przygotowanego „dzienniczka spożycia posiłków” oraz jeżeli Państwo posiadają, aktualnych badań.

Uwaga: Analiza składu ciała nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży i osób mających wszczepiony rozrusznik serca.

Dobry plan diety na odchudzanie

Podczas układania planu żywieniowego brany jest pod uwagę stan zdrowia Pacjenta, styl życia, pracy i możliwości przygotowywania posiłków, jak również indywidualne preferencje smakowe. Ważne jest aby dieta, oprócz działania odchudzającego, była smaczna, syta i jak najmniej uciążliwa. Pierwszy jadłospis Pacjent otrzymuje w ciągu 3 dni od pierwszej wizyty. Skuteczny plan konsekwentnie wprowadzany w życie jest najlepszym sposobem, aby poprawić swoje samopoczucie, ukształtować sylwetkę i zadbać o zdrowie.

Wizyty kontrolne dla najlepszych efektów

Kolejnym etapem dietoterapii jest kontrola postępów i przestrzegania diety odchudzającej. Pamiętajmy, że organizm szybko adaptuje się do mniejszych wydatków energetycznych i chociaż masa ciała się zmniejsza, równolegle zmniejsza się zapotrzebowanie na dostarczaną energię. Podczas każdej wizyty kontrolnej należy zmierzyć i przeanalizować masę i skład ciała, porównać z poprzednimi wynikami i omówić postępy.

Każda z wizyt kontrolnych w gabinecie w Gdańsku lub Gdyni jest najlepszą okazją do korygowania i eliminowanie popełnianych błędów żywieniowych oraz normalizowania stylu życia. Pamiętajmy o zasadzie, że zmniejszenie masy ciała już o 10% w stosunku do masy wyjściowej poprawia stan zdrowia i jest sukcesem Pacjenta!Waga, centymetr i jabłko

Czy masz już ulubioną formę aktywności ?!
Polecamy zajęcia Nordic Walking

Dietetyk Anna Hartung podczas spaceru Nordic Walking
 
Oblicz swoje BMI
 
 
Oblicz
 
 
 
 
 

 
 
All rights reserved by chudnijcudnie.pl 2015