tło pod menuStrona głównaOfertaTesty na nietolerancje pokarmoweRekomendujęAnalizator składu ciałaCennikE-dietetykaKontakt

Dieta a aktywność fizyczna

 

Dieta a aktywność fizyczna.

Porady dietetyka podczas zjazdu Zumby

W leczeniu i profilaktyce otyłości ruch z WŁAŚCIWĄ DIETĄ stanowią najważniejszy element. Doskonale sprawdza się tu powiedzenie prof. Wiktora Degi, że „ruchem można zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”.

O tym i wielu innych aspektach diety rozmawiałyśmy w kuluarach, podczas sobotniego Maratonu Zumby, który odbył się w FIT STACJI. Przez ponad 2 godziny kolejka pozytywnie zakręconych Pań czekała w kolejce, żeby skorzystać z profesjonalnej analizy składu ciała i porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Pamiętajmy, że przeprowadzona analiza to zaledwie początek do zmian, które przed Wami Teraz najważniejsze jest, aby podjąć decyzję i przystąpić do działania.

Lansowany przez otoczenie, media model kobiecej urody spowodował, że publikacje zawierające w tytule słowa „cudowna dieta”, schudnąć bez wysiłku”, „jak szybko zrzucić zbędne kilogramy” cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Czy to działa ?! Powiem krótko: NIE !

Zalecenia dietetyczne dotyczące redukcji masy ciała muszą być ustalane indywidualnie, PONIEWAŻ NIE ISTNIEJE DIETA ODPOWIEDNIA DLA WSZYSTKICH OSÓB. Przy ustalaniu zaleceń dietetycznych należy wziąć pod uwagę nie tylko wiek, płeć, aktywność, przebyte lub aktualne choroby ale również preferencje osoby odchudzającej się. Podstawowe założenia leczenia otyłości powinny uwzględniać: stworzenie zbilansowanej racji pokarmowej o zmniejszonej energetyczności, ustalenie planu zwiększenia aktywności fizycznej. Odpowiednio zbilansowana dieta niskoenergetyczna zapewniająca zgodną z zapotrzebowaniem i normami ilość białka, energii z nienasyconych kwasów tłuszczowych i bogata w produkty węglowodanowe, będące dobrym źródłem błonnika pokarmowego sprzyja powolnemu, stałemu zmniejszaniu masy ciała, a jej urozmaicenie zapewnia odpowiadającą zapotrzebowaniu ilość witamin i składników pokarmowych.
Jeśli jesteście gotowe, zapraszam do mnie na konsultacje i ułożenie indywidualnego jadłospisu.

Cieszę się, że mogłam być z Wami, choć trochę mi żal, że nie mogłam wyszaleć się na parkiecie.

Stoisko dietetyka Anny HartungStoisko dietetyka na pokazach ZumbyW drodze po porady dietetyczne

Anna Benisiewicz-Hartung - Chudnij Cudnie


 
Oblicz swoje BMI
 
 
Oblicz
 
 
 
 
 
Design &dtp studio. Rozwiń skrzydła


PARTNERZY:

Renata Gogolewska
Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna
tel. 58 761 79 38, www.gogolewska.pl


Krystyna Dwórznik
Trener personalny - Instruktor Fitness
tel. +48 512 383 745, k.dworznik@gmail.com


Sylwia Borzyszkowska
Trener personalny - Instruktor Fitness
tel. +48 509 284 888,
sylwia-borzyszkowska@wp.pl

logo studia Morendo

Michał Miklikowski
graphic designer
tel. 507 237 561
morendo@morendo.com.pllogo Fizjomania


Marcin Kotarski

ul. Legionów 119 C
81-472 Gdynia
gabinet@fizjomania.pl 
 
All rights reserved by chudnijcudnie.pl 2015